Compact Guide

اتومبیل و موتورسیکلت

قبل از حرکت [ 00:03 ]

برای هر اتومبیل و موتورسیکلتی: یک شماره پلاک رسمی ، یک پلاک معاینه فنی معتبر الزامی میباشد و بایستی بیمه شده باشد .

توجه کنید، که لاستیک هایتان به اندازه کافی عاج داشته باشند. به هیچ وچه درزمستان با لاستیک های تابستانی رانندگی نکنید، زیرا در زمستان با لاستیک های زمستانی ایمنی بیشتری در راه دارید.

در هنگام رانندگی با موتور سیکلت های کوچک و یا با موتورسیکلت ، پوشیدن کلاه ایمنی همیشه الزامی است. همچنین شخصی که همراهتان میباشد باید کلاه ایمنی بپوشد.

در اتومبیل باید یک جلیقه هشداردهنده (بهتر است برای هرکدام از سرنشینان درنظر گرفته شود)، یک مثلث هشدار دهنده و یک جعبه معتبر کمک های اولیه همراه داشته باشید.

در حین رانندگی همه سرنشینان بایستی کمبربند ایمنی خود را بسته باشند - همچنین افرادی که در صندلی عقب نشسته اند.

کودکان تا 12 سال، که قدشان از 1متر و نیم کوتاه تر است، اجازه دارند فقط با صندلی مخصوص بچه ها همراه باشند. مدل های گوناگونی نسبت به سن و اندازه کودک وجود دارد. تصمیم صحیح این مورد به امنیت فرزندتان مربوط میباشد. راهنمایی: درفروشگاه و یا دراینترنت بررسی کنید کدام صندلی مخصوص بچه مناسب است. صفحه اینترنتی ADAC مشاوره صندلی مخصوص بچه ارائه میدهد. a Kindersitz-Berater (“FARSI:Kindersitz-Berater”). در ویکی پدیا اطلاعات پایه ای به زبان های مختلف در مورد صندلی مخصوص بچه موجود میباشد.شما به عنوان خانم یا آقای راننده [ 02:03 ]

باید در حین هر رانندگی یک کارت خودرو و یک گواهینامه رانندگی معتبر همراه خود داشته باشید. اگر گواهینامه رانندگی آلمانی (اروپا) نداریداز پیش کنترل کنید که گواهینامه رانندگی‌تان در آلمان معتبرهست یا خیر. بطور مثال نزد ACE, ADAC یا اداره راهنمایی و رانندگی. راهنمایی: گواهینامه بین المللی فقط در ارتباط با یک گواهینامه ملی معتبر مجاز میباشد.

رانندگی را شروع نکنید ؛ مخصوصاً وقتیکه تحت تاثیر الکل، مواد مخدر یا دارو قرار دارید.

از حواسپرتی اجتناب کنید.
در دست داشتن تلفن یا استفاده از آن، نه تنها میتواند موجب تصادفات سختی گردد، بلکه ازطرف پلیس مورد شکایت و پیگیری قرار میگیرد.

وسایل کمکی، مثل سیستم راه یاب ماهواره‌ای باید محکم و مطمئن نصب گردیده باشند.

قوانین رانندگی [ 03:22 ]

در آلمان و همچنین در کشورهای همسایه آن رانندگی از سمت راست انجام میگردد.

همچنین در اتوبانها و جاده ها رانندگی درسمت راست معمول میباشد. این بدان معنی است، که تا حد امکان خود را در خط سمت راست نگه داشته و برای سبقت گرفتن از خط چپ استفاده کنید.

هنگام سبقت گرفتن سرعت بیش از حد مجاز جایز نیست.

در اتوبان سرعت حدود 130 کیلومتر در ساعت مجاز تعیین گردیده است. غالباً تابلوها حداکثر سرعت کمتری را تعیین میکنند بطور مثال 100 کیلومتر در ساعت یا در مکان های در دست ساخت حدوداً 80 یا 60 کیلومتر در ساعت. راهنمایی: در اتوبان ها نگهداشتن ، دور زدن و یا به سمت عقب رانندگی کردن ممنوع است – برای مواقع اضطراری حاشیه راست اتوبان در نظر گرفته شده است. در تصادفات یا ترافیک یک مسیر راه نجات باز بگذارید. با بودن حداقل دو خط رانندگی در یک مسیر بین خط نهائی چپ و خط سمت راست آن. اگر راه را گم کردید، میتوانید در خروجی بعدی از اتوبان خارج شوید و از ورودی در جهت عکس مسیر را برگردید.

خارج از شهر حداکثر سرعت برای اتوموبیلها 100 کیلومتر در ساعت میباشد. ( بجز در اتوبانها). در این مناطق- بخصوص وقتی به یک چهارراه یا یک چراغ راهنمایی نزدیک میشوید- غالباً حداکثر سرعت به 70 کیلومتر در ساعت کاهش می‌یابد.

داخل مناطق مسکونی یا در شهر در شرائط مناسب اجازه رانندگی با حداکثر 50 کیلومتر در ساعت را دارید. در بعضی مناطق به طور مثال در نزدیکی مدارس حداکثر سرعت به 30 کیلومتر در ساعت کاهش می‌یابد.

سرعت بیش از حد میتواند منجر به تصادفات ناگواری شود. رانندگی با سرعت بیش از حد مجاز با جریمه های نقدی سنگین و ممنوعیت رانندگی مجازات میشود.

مقررات حق تقدم [ 06:09 ]

وقتی‌که سر چهارراه، چراغ راهنمایی یا تابلوهای نشان دهنده حق تقدم موجود نباشند، قانون: " حق تقدم راست بر چپ" صدق می‌کند.

وقتی پلیس تردد وسایل نقلیه را تنظیم میکند علائم آنها بر همه قواعد رانندگی ارجحیت دارد. دو علامت پایه ای وجود دارد:

"ایست (توقف) قبل از چهار راه- تردد عرضی آزاد است" /

"قبل از چهار راه تا علامت بعدی منتظر بمانید"

موقع تصادف [ 06:48 ]

بعد از یک تصادف که منجر به جراحت اشخاص گردیده، فوری با تلفن اضطراری 112 تماس بگیرید.

بعد از یک تصادف بدون جراحت اشخاص با شماره 110 پلیس تماس بگیرید.

در محل تصادف بمانید، تا پلیس برسد.

کسی که به یک اتومبیل پارک شده خسارت وارد میکند و به صاحبش دسترسی ندارد، بایستی حتماً با پلیس تماس گرفته و منتظر بماند، تا تصادف از طرف پلیس ثبت گردد. یک یادداشت- خبری کافی نیست.

باعث یک تصادف شدن و از محل تصادف دور شدن، فرار محسوب شده و با یک جریمه نقدی یا مجازات زندان تا سه سال تحت پی گیری قرارمیگیرد.

وقتی در اتوبان دچار یک اشکال فنی میشوید، جلیقه هشدار دهنده خود را بپوشید، مثلث هشدار دهنده را روی زمین قرار داده و پشت نرده حفاظتی منتظر کمک بمانید.

ما برایتان رانندگی همواره بدون تصادف و نقص فنی آرزومندیم